Уреа 46% гранулирано

Design:
BalkanGreenHouse

BalkanGreenhouse webshop

Уреа 46% гранулирано

Уреа 46% гранулирано
Уреа 46% гранулирано
Производител: Van IPEREN
Шифра на производител: Уреа 46% гранулирано
Достапност: На залиха
Јави се за цена
Количина:  
   - ИЛИ -   

Се користи за прихрана на сите земјоделски култури во текот на вегетациониот период. Дава одлични резултати во градинарството како на отворено така и на затворено. Се користи како азотно ѓубриво и може да се користи 2-3 пати во текот на вегетацијата. Се нанесува во почвата преку расфрлање на површината се ора а потоа се наводнува за да може да влезе во почвата и побрзо да дојде во кореновиот систем. Се користи за прихранување на лозови и овошни насади, индустриски култури и сите видови хортикултурни растенија.

Напишете коментар

Вашето име:


Вашиот коментар: Напомена: HTML не е преведен!

Оценка Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Made By Balkan Greenhouse
Balkan Greenhouse Web Shop © 2021