Калиум нитрат

Design:
BalkanGreenHouse

BalkanGreenhouse webshop

Калиум нитрат

Калиум нитрат
Калиум нитрат Калиум нитрат Калиум нитрат
Производител: Van IPEREN
Шифра на производител: Калиум нитрат
Достапност: На залиха
Јави се за цена
Количина:  
   - ИЛИ -   

Калиум нитратот има широка примена кај сите земјоделски култури. Кај градинарските култури прихранувањето се врши веднаш после расадувањето. Прихранувањето на цвеќињата се врши во текот на целата вегетација. За житните култури прихранувањето со калиум се врши напролет. Наоѓа и голема примена во лозарството и овоштарството.

Напишете коментар

Вашето име:


Вашиот коментар: Напомена: HTML не е преведен!

Оценка Лош           Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:Made By Balkan Greenhouse
Balkan Greenhouse Web Shop © 2021